←  Sohbet

Power of Vision fordist.com

»

Elektrikli bijon anahtarı

Evren Barış Özbek's Photo Evren Barış Özbek 14 Kas 2011

Hafta sonu kışlık lastikleri taktırmak için bir kaç yer dolaştım. Kışlık lastiklerin farklı jantlarda olduğunu, sadece jantların sök-tak yapılacağını ve balans ayarı istemediğimi söyledim. Janttan lastik söküp takmakla, jantlı lastiği değiştirmenin fiyatının aynı olduğunu söylediler. Değişim için 60 ile 100 lira arasında para istediler. Benimde sigortam atma noktasına geldi. Biraz araştırdım ve Einhell BT-HS 12 12V Bijon Sökme-Takma Seti'ni aşağıdaki linkten sipariş ettim. Alet gelince tecrübelerimi paylaşırım.
http://www.trpazar.c...unu.html#Anchor

Bahadır Akdemir's Photo Bahadır Akdemir 14 Kas 2011

Evren; 4 lastik değiştirmek ve balans en fazla 40 tl dir.pazarlık yaparsan belki 30-35 ede olur.seninki ise olsun olsun en fazla 20 tl olsun.Atlan devemi ki 60-100 tl fiyat çekiyorlar.onların işe ihtiyaçları yok demekki.Başka yerlere baksaydın keşke.

Selahattin Emir's Photo Selahattin Emir 14 Kas 2011

Evren bencede bu sefer boşuna celallenip hemen almışsın aleti . Sık kullanacağın birşey olsa tamam ama bana gereksiz geldi . Mertol'da bile yok galiba bu alet gerisini sen hesap et :P

Evren Barış Özbek's Photo Evren Barış Özbek 14 Kas 2011

Bahadır Ağbi insanlar kolay para kazanmanın yolunu bulmuş. Kış geliyor mantığıyla tuturdukları rakamı istiyorlar. Benimde buna canım sıkıldı.
Selahattin ben yılda 2 kere lastik değiştirmek zorundayım. :)
(4 lastik çarpı 5 bijon) çarpı yıda 2 değişim eşittir 40 bijon sök tak.
Edited by Evren Barış Özbek, 14 Kasım 2011 - 17:30.

Selahattin Emir's Photo Selahattin Emir 14 Kas 2011

Yahu bu iş 10 dakika sürer ayıp yahu 60-100 istemek . Eminim daha ucuzuda bulunurdu ama belliki senin tepeni attırmışlar...

Adem Türkmenoğlu's Photo Adem Türkmenoğlu 14 Kas 2011

Senedede 2 kere 40'ardan 80 lira için o soğukta bijon anahtarına elimi sürmem :)

Adam dükkanda da stokluyor lastiklere dokunmuyorum bile

Alpaslan Göktaş's Photo Alpaslan Göktaş 14 Kas 2011

aynı janta yaz-kış değişimi+ balans 25 lira verdim Kayseride. yuh demek isterim izninizle 100 lira neymiş

Evren Barış Özbek's Photo Evren Barış Özbek 15 Kas 2011

Senedede 2 kere 40'ardan 80 lira için o soğukta bijon anahtarına elimi sürmem :)

Adam dükkanda da stokluyor lastiklere dokunmuyorum bile

Max. 50 lira istemiş olsaydılar lastikçilerin birine değiştirtecektim. ;)

aynı janta yaz-kış değişimi+ balans 25 lira verdim Kayseride. yuh demek isterim izninizle 100 lira neymiş

Ben dedim bile :)

Evren Barış Özbek's Photo Evren Barış Özbek 16 Kas 2011

Alet dün geldi. Deneme amaçlı kullandım. Söküm işini çok iyi yapıyor. Sıkma ise beklediğim gibi değil.

Mertol Kip's Photo Mertol Kip 16 Kas 2011

Olmasın zaten. Kaç torkla sıktığını bilmediğin bir aletle bijon sıkma...

Evren Barış Özbek's Photo Evren Barış Özbek 16 Kas 2011

Kaç torkla sıktığını bilmediğin bir aletle bijon sıkma...

Ben bunu düşünmemiştim.

Sercan Savaşer's Photo Sercan Savaşer 19 Kas 2011

Evren bey keşke daha erken görseymişim. Sökme takmayı 30 liraya yaptırdım Balgatta. Ayrıca 16" lastikleri saklamak için de 30 lira daha aldı...

Evren Barış Özbek's Photo Evren Barış Özbek 20 Kas 2011

Evren bey keşke daha erken görseymişim. Sökme takmayı 30 liraya yaptırdım Balgatta. Ayrıca 16" lastikleri saklamak için de 30 lira daha aldı...

Teşekkür ederim :)
Bugün hem lastiklerimi değiştirdim, hem cihazı kullanarak tecrübe sahibi oldum. :)

Bu arada yalnız değilmişim. Siteden bir komşuda geçen hafta lastik değişimi için lastikçilere uğramış. Bana verdikleri fiyatları o'na da vermişler. Biraz düşündüm de, geçen hafta hava sıcaklığı oldukça düştüğünden insanlar panik halinde lastikçilerde kuyruk olmuştu. Lastikçilerde durumu paraya dönüştürmeye çalıştılar diye tahmin ediyorum.

Murat İnce's Photo Murat İnce 23 Kas 2011

Olmasın zaten. Kaç torkla sıktığını bilmediğin bir aletle bijon sıkma...

Olm senin lastiği yaptırdık adam taktı gitti ne torku yahu? Evren kardeşim aletle sık bijonları sonra bijon anahtarı ile al boşluğunu bir kerede ayağınla bas tamamdır. Lastiğinde torkunu çıkardınız ya, çok amerikan oldunuz olm siz yıllarca tork anahtarıyla mı değiştirdik biz bu lastikleri :D

Mertol Kip's Photo Mertol Kip 23 Kas 2011

hade len.. Abuk subuk bir yerde lastiği patlarda bijonu sökemeyince kulakların çınlar ama..

Galip Özel's Photo Galip Özel 25 Kas 2011

Alın-verin ekonomiye can verin... :)